Сьогодні компанії можуть стикатися з труднощами під час процесів білінгу та визнання доходів. Використання окремих програм для управління доходами може призвести до розбіжностей з основною бухгалтерською системою в зборі даних, і ми не можемо забувати про людський фактор.
Модуль виставлення рахунків в Microsoft Dynamics 365 Finance and Operations дозволяє компаніям керувати можливостями контрактного доходу та повторюваного білінгу через графіки білінгу.
Складні моделі ціноутворення, білінгу та розподілу доходів легко керуються і розраховуються на рівні продукту.
Розподіл доходів для декількох елементів дозволяє розподіляти дохід відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та стандартів загальновизнаних бухгалтерських принципів.
Рішення модулю виставлення рахунків складається з 3 незалежних модулів – Періодичне виставлення рахунків, Відстрочене визнання доходу та витрат та Багатоелементний розподіл прибутку.
Модуль “Відстрочене визнання доходу та витрат” дозволяє управляти доходами відповідно до стандартів бухгалтерського обліку ASC 606 та МСФЗ (IFRS) 15. Це дозволить визнавати дохід за іншими типами документів, окрім замовлень на продаж, що дасть змогу краще контролювати дохід.
Модуль Відстрочене визнання доходу та витрат дозволяє компаніям відмовитися від ручних процесів або зовнішніх систем, дозволяючи користувачам управляти доходами в одній системі. Звітність у режимі реального часу дає уявлення про критично важливу інформацію, таку як щомісячний дохід, що повторюється.
Керування відстрочками на рівні окремих статей дозволяє контролювати процес визнання доходу. Наявність автоматичного процесу допомагає зменшити кількість помилок, які можуть бути допущені під час ручних процесів, та економить час.
Давайте розглянемо процес використання модуля “Доходи і витрати майбутніх періодів”, починаючи з конфігурації, потім створимо графік відстрочок і наприкінці розглянемо фінальні проводки.
Все починається з параметра Доходи та витрати майбутніх періодів.
Тут ви маєте задати назву журналу за замовчуванням для визнання доходів і метод відображення доходів і витрат майбутніх періодів – це може бути як Баланс, так і безпосередньо рахунки прибутків і збитків. Крім того, ви можете налаштувати різні параметри, щоб полегшити роботу користувача. Наприклад, якщо ви хочете, щоб відстрочені суми були однаковими за період, якою має бути дата початку відстрочки за замовчуванням тощо.
Далі вам слід створити шаблони відстрочок. Вони визначають ваш графік відстрочок, тобто те, як ви хочете, щоб ваші доходи та витрати були відкладені, на який термін і як часто.
Одне з основних налаштувань – це налаштування відстрочки за замовчуванням.
Тут ви визначаєте основні рахунки, які будуть використовуватися для доходів і витрат майбутніх періодів. Налаштування є гнучкими, оскільки ви можете налаштувати різні рахунки аж до конкретної позиції або рахунку контрагента. Ви також можете визначити, які шаблони відстрочок слід використовувати для кожної позиції або групи позицій.
Нарешті, ви можете налаштувати елементи, відкладені за замовчуванням, щоб вам не доводилося створювати відкладення щоразу вручну. Після того, як ви налаштували елемент як відкладений, розклад відкладень автоматично створюється під час додавання елементів.
Тепер, після завершення всіх налаштувань, ви можете почати використовувати модуль Відстрочене визнання доходу та витрат. Для прикладу ми використаємо його з замовленням на продаж у модулі Дебіторська заборгованість. Важливо також додати, що ця функціональність також інтегрована з вільним текстом рахунків-фактур у модулі Дебіторська заборгованість, замовленнями на купівлю та журналами рахунків-фактур у модулі Кредиторська заборгованість і загальними журналами в модулі Головна книга.
Після створення замовлення на продаж і додавання товарних позицій ви можете переглянути налаштування відстрочок за допомогою форми Відстрочки. Тут ви можете відредагувати основні рахунки для відстрочок і графік відстрочок, якщо це необхідно. Крім того, тут ви можете ввімкнути або вимкнути відстрочення доходів і витрат для цієї позиції замовлення.
Після проводки інвойсу для замовлення на продаж система автоматично створює графік відстрочок, який доступний в модулі Відстрочки доходів і витрат. Один графік створюється для доходів, а інший – для витрат споживання, якщо вам потрібно визнати їх незалежно один від одного.
Форма графіку відстрочки дозволяє легко визнавати доходи і витрати, змінювати налаштування відстрочки, якщо раніше була допущена помилка, а також аналізувати визнання доходів за допомогою аналітичних даних, які розраховуються автоматично.
Якщо вам потрібно створити журнал реєстрації доходів і витрат, ви можете зробити це з форми “Графік відстрочок” або за допомогою періодичної операції для масової обробки. Ви навіть можете налаштувати повторюваний процес, наприклад, на запуск раз на місяць, щоб вам взагалі не доводилося робити ніякої ручної роботи.
Після того, як ви визнали доходи і витрати в розкладі відстрочок, ви можете побачити номер журналу визнання доходів і номер ваучера. Цей журнал містить проводки по визнанню.
Тепер давайте переглянемо результати. Ось транзакції, які були проведені. Спочатку, коли ми проводили інвойс, система використовувала наші рахунки відкладених доходів і витрат товарів – рахунок Дебіторська заборгованість дебетувався з рахунку Доходи майбутніх періодів, а рахунок Витрати майбутніх періодів дебетувався з рахунку Запасів.
Пізніше, коли ми почали визнавати доходи та витрати, з’являються рахунки доходів та собівартості. Таким чином, після повного визнання кінцеве сальдо для наших рахунків майбутніх періодів буде нульовим.
Крім того, в робочому середовищі білінгу передплати вам доступний звіт “Водоспад”. Він працює на основі Power BI, тому ви можете легко вносити в нього зміни. Цей звіт дозволяє проаналізувати ефективність процесу визнання доходів, переглянути невизнані суми аж до кожного клієнта, рахунку або основного рахунку. Ці дані дозволяють побачити повну картину ваших продажів і закупівель, що може допомогти вам у прийнятті бізнес-рішень.