Сьогодні компанії можуть стикатися з труднощами під час процесів білінгу та визнання доходів. Використання окремих програм для управління доходами може призвести до розбіжностей з основною бухгалтерською системою в зборі даних, і ми не можемо забувати про людський фактор.
Модуль виставлення рахунків в Microsoft Dynamics 365 Finance and Operations дозволяє компаніям керувати можливостями контрактного доходу та повторюваного білінгу через графіки білінгу.
Складні моделі ціноутворення, білінгу та розподілу доходів легко керуються і розраховуються на рівні продукту.
Розподіл доходів для декількох елементів дозволяє розподіляти дохід відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та стандартів загальновизнаних бухгалтерських принципів.
Рішення модулю виставлення рахунків складається з 3 незалежних модулів – Періодичне виставлення рахунків, Відстрочене визнання доходу та витрат та Багатоелементний розподіл прибутку.
Тепер давайте розглянемо модуль Багатоелементний розподіл прибутку на невеликому прикладі.
Інвестиційна компанія укладає угоду з компанією “Інформаційні технології” на ліцензування локального програмного забезпечення для аналізу даних. Контракт також передбачає регулярне обслуговування програмного забезпечення та навчання працівників інвестиційної компанії. Крім того, “Інвестиційна компанія” залучає того ж постачальника для надання послуг з перетворення даних та конфігурації в рамках впровадження нового програмного забезпечення. Загальна вартість контракту становить 1 мільйон доларів.
Information Technology Co пропонує програмне забезпечення та послуги з технічного обслуговування окремо за $ 700000 та $ 100000, відповідно. Компанія “Інформаційні технології” не пропонує окремо послуги з навчання, перетворення даних або конфігурації; однак, в процесі відбору постачальників, СО “Інвестиції” отримала інформацію про ціни від інших постачальників. На основі цієї інформації СО “Інвестиції” оцінила окремі ціни на навчання, конвертацію даних та конфігурацію у $50000, $200000 та $150000 відповідно.
Спочатку ми повинні встановити окремі ціни на наші послуги.
Ми повинні визначити походження для нашої ціни.
Доступні наступні опції:
Сума – використовуючи це джерело, ви можете вручну налаштувати окрему ціну
Базова ціна продажу – окрема ціна продажу відповідає базовій ціні продажу позиції.
Відсоток від позиції – окрема ціна продажу вказується у відсотках і розраховується на основі ціни позиції. Якщо ви виберете цю опцію, вкажіть відсоток за замовчуванням.
У нашому прикладі ми виберемо джерело походження ціни окремого продажу. Для ліцензії та обслуговування це буде наша Базова ціна продажу, а для інших послуг ми використаємо значення Сума і виберемо ціни, які ми отримали від інших постачальників.
Після всіх налаштувань давайте створимо новий графік виставлення рахунків для нашого контракту. Ви також можете запустити той самий процес із замовлення на продаж. Ми додали рядки для кожної послуги, яку ми продаємо. Наш загальний дохід за контрактом становить 1 мільйон доларів.
Після того, як ми створили все, що нам потрібно, ми можемо перейти до форми “Розподіл доходу”, яка доступна прямо з розкладу виставлення рахунків, і застосувати багатоелементну структуру для наших ліній послуг, і, як ми бачимо, на основі автономних цін система зробила розподіл доходу. Якщо вам потрібно щось змінити, ви також можете змінити розподілені суми.
Тепер ми можемо виставити рахунок.
Про те, як це зробити, ми розповідали в першій частині статті. А тепер давайте подивимося на проведені транзакції. Я використовував фінансовий вимір “Продукт”, щоб ви могли все побачити. Система провела розподілену виручку згідно з цифрами, які ми бачили раніше. Використовуючи це, а також інструменти для налаштування проводок в D365 F&O, ви можете змусити систему відображати транзакції саме так, як ви хочете, щоб вона використовувала фінансові звіти і приймала бізнес-рішення на основі повного обсягу даних.
Крім того, модуль багатоелементного розподілу прибутку інтегрований з іншими модулями.
Для початку ви можете використовувати багатоелементний розподіл прибутку з відстрочками. У налаштуваннях багатоелементного розподілу ви можете вибрати рахунок відкладених доходів за замовчуванням, і система буде проводити транзакції через цей рахунок.
Більше того, як я показував під час демонстрацій, функція багатоелементного розподілу прибутку доступна для періодичного виставлення рахунків у Графіках виставлення рахунків, а також ви можете використовувати її в модулі Дебіторська заборгованість при створенні замовлення на продаж.